- Tõsta pulssi
Treeni Tabata stiilis. Tabata meetod sisaldab kiireid intervalle – 20 sekundit tõhusat trenni, millele järgneb 10 sekundit puhkust ning see kordub 8 korda (8 x 20 sekundit pingutust + 8 x 10 sekundit puhkepausi = 4 minutit) . Treeni 2 korda nädalas. Kui oled hea tervise juures, siis võid valida endale 2-3 harjutust ja teha neist treeningkava.
Miks: Uurimuste kohaselt, kiireid intervalle sisaldavad treeningud , kus treenitakse kõrge intensiivsusega kogu keha, on otsetee tervise parandamisele. Treeningu tõhusus, tagab kiired tulemused. Tervis paraneb juba mõne nädalaga.
Tabata 12 minutiga
- Tee kõrgeid põlvetõsteid 20 sekundit nii kiiresti kui suudad. Tee 10 sekundi paus. Tee harjutust 8 korda. Tee 30 sekundi paus.
- Tee külgplank harjutust 20 sekundit. Kui see on liiga kerge, siis tõsta pealmine jalg üles. Tee 10 sekundi paus. Tee harjutust 8 korda ehk 4 korda mõlemale küljele. Tee 30 sekundi paus. Head nõu kuidas teha seda harjutust leiad siit: Planking
- Tee kükke nii kiiresti kui suudad 20 sekundi jooksul. Tee 10 sekundi paus. Tee harjutust 8 korda.
Allikas: Tabata meetod ,
2. Hakka super kätekõverduste tegijaks
Mitu kätekõverdust teed 10 minutiga? Tee kätekõverduste väljakutse endale harjutades üle päeva. Nii märkad, et järgnevate nädalatega suudad teha järjest rohkem kätekõverdusi. Tee harjutust hoolikalt, kasutades õiget tehnikat: lükkad ennast üles loendades 1 ja lased alla tagasi aeglaselt loendades 2, 3, 4.
Miks: klassikaline kätekõverdus on tõhus harjutus, mis tugevdab rinna- ja kätelihaseid. Harjutuse väljakutsena tegemine lisab motivatsiooni.
3. Leia endas sisemine laps. Mine loodusesse, leia sealt mahakukkunud puid. Roni ja rooma mööda neid puid nagu väikene laps.
Miks: Paljud meist tegelevad oma tervise tugevdamisega, aga unustavad tugevdada oma keha jõudu, tasakaalu ja liikuvust. Selja- ja turja/kaelavalud on vaid üks näide sellest tegemata töö tulemustest.
4. Hüppenööri harjutus. 10 minutit hüppenööriga hüppamist on kuldaväärt. Alusta rahulikult hüpates 2 minutit. Seejärel hüppa vaheldumisi hoogsalt ja rahulikult 30 sekundit korraga. Kui oled juba harjunud hüppama, siis võid vahetada vahepeal jalga, hüpata külje peale või tõsta põlvi kõrgemale.
Miks:Hüppamine on suurepärane vastupidavuse harjutus.See on hea kaloripõletaja.
5. Mine lõunapausi ajal kõndima. Kasuta pausi viimased 10 minutit hoogsaks kõndimiseks, ära räägi samal ajal telefoniga.
Miks: Kuu jooksul iga päev 10 minutit kõndi kulutab 1500 kcal. Sellest saab ka hingele kosutust päeva teise poolde.
6. Treeni kõikjal. Tasakaalu, jõudu ja vereringet saab parandada treenides igapäevaselt näiteks:
Kõndides trepist üles-alla, jättes lift kasutamata.
Jaluta järgmisesse bussipeatusesse, ära mine lähimasse.
Ole kükkasendis kui koorid/tükeldad köögivilju.
Seisa ühel jalal kui pesed hambaid, Kui see on liiga kerge, siis pane silmad kinni.
Kõnni kui räägid telefoniga.
Seisa tööd tehes kui sul on võimalik. Näiteks tõsta oma tööpind kõrgemale.
Roni või rooma kodus ringi liikudes ( sisemine laps).
Miks: Aktiivse ja passiivse argipäeva vahe on vägagi märgatav. Uurimuste põhjal on leitud, et aktiivselt päeva veetes kulub sama palju kaloreid nagu kuluks 5 km jooksmisel.
Allikas: Kuntoplus ajakiri
Värsked kommentaarid